Zastosowanie:
Do stosowania od wiosny do jesieni.
Ekstremalny komfort: -10°C
Ta wartość wyraża maksymalną, najniższą granicę temperatury, przy której gwarantuje się przeżycie w śpiworze, szczególnie w bardzo niskich temperaturach. Jest to ekstremalne, gdy musisz już odczuwać silne zimno i nie możesz oczekiwać wystarczającego komfortu snu.
Dolna granica, ekstremalna temperatura, przy której istnieje ryzyko uszczerbku na zdrowiu w wyniku hipotermii, (dotyczy normalnej kobiety/mężczyzny i normalnych warunków). Ta temperatura wyraża zagrożenie prowadzące do śmierci.
Niski komfort: -5°C
Ta wartość stanowi idealną, wygodną, termiczną granicę. Weź to za niezbędny wybór odpowiedniego śpiwora. Jeśli temperatura spadnie do skrajnego testu lub wzrośnie w kierunku wysokiego komfortu, należy rozważyć stopniowe obniżanie komfortu w śpiworze. Możesz wtedy zacząć odczuwać zimno lub zbyt dużo ciepła.
Dolna granica, przy której użytkownik śpiwora w skulonej pozycji ciała, znajduje się na ogół w równowadze termicznej i nie odczuwa zimna (dotyczy normalnego mężczyzny/kobiety i normalnych warunków).
Wysoki komfort +0°C
Ta wartość reprezentuje górny limit temperatury. Jeśli temperatura wzrośnie tak bardzo, aby osiągnąć ten limit i więcej, może spowodować brak komfortu śpiwora i odczucie ogólnego ciepła w śpiworze.
Dolna granica zakresu komfortu, w którym użytkownik śpiwora w rozluźnionej pozycji ciała, np. na wznak, znajduje się na ogół w równowadze termicznej i nie odczuwa zimna (w stosunku do normalnej kobiety/mężczyzny i normalnych warunków).
EN ISO 13537